GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 11035114
*
nr 1103 5114
Matservisdelar
Agneta, Gefle, 25 delar
Kondition: 3 tallrikar med nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 19:18:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 16:55:12
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
4035 Matservisdelar
13 delar, glas, bland annat "Reffla", Arthur Percy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56
-
4133 Matservisdelar
50 delar ca, Eschenbach, Bavaria
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:37
*
Matservisdelar
Kondition: 3 tallrikar med nagg
nr 1103 5114
Matservisdelar
Agneta, Gefle, 25 delar
Kondition: 3 tallrikar med nagg
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 16:55:12 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
4035 Matservisdelar
13 delar, glas, bland annat "Reffla", Arthur Percy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56 -
4133 Matservisdelar
50 delar ca, Eschenbach, Bavaria
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:37